Intenzivní týden: individuální lekce Feldenkraisovy metody + ergoterapie

  • povede ergoterapeutka Beate Juffinger z Rakouska, 16 let zkušeností, dále Feldenkraisova metoda (certifikovaná praktička), senzorická integrace, Child’Space (ve výcviku)
  • lekce jsou vhodné pro děti s fyzickým a kombinovaným postižením, neurologickými diagnózami či genetickými poruchami
  • již druhá intenzivka pro velkou spokojenost rodičů – pohybový, sociálně-emoční i komunikační posun u dětí
  • intenzivka samozřejmě proběhne pouze za předpokladu uvolněných vládních regulací ohledně covid-19

Termín: pondělí 22. února – pátek 26. února 2021, místo konání Brno, ul. Údolní 
bezbariérový přístup 
(týden 8 – jarní prázdniny v Jihomoravském kraji)
celkem 5 lekcí pro jednu osobu / maximálně 6 dětí + náhradníci

Pozvánka od Beate:

Jmenuji se Beate Juffinger, je mi čtyřicet čtyři let a žiji v rakouském městečku Kufstein v podhůří alpských vrcholů.
Začínala jsem jako učitelka v mateřské škole, pět let jsem vedla třídní skupinu, kde jsem získala zkušenosti s procesem integrace dětí s postižením.
Osobní a profesní zájem mě postupně přivedly ke studiu ergoterapie, které jsem absolvovala na univerzitě v Innsbrucku a nyní působím jako dětská ergoterapeutka již šestnáctým rokem, z toho jedenáct let v soukromé praxi. Spolupracuji také se školou pro děti se speciálními potřebami a realizuji pohybové projekty v mateřských a základních školách.
Do mé praxe se dostávají klienti od batolat až po dospívající mládež, kteří mají různé diagnózy či potřeby včetně kombinovaného postižení a dětské mozkové obrny.
Hlavním záměrem v ergoterapii je učení se schopnosti samostatně konat a získávání nezávislosti v každodenním životě s přihlédnutím k motorickým, kognitivním, emočním a sociálním aspektům. Soustředím se mimo jiné na percepční zpracování (proces vnímání) a senzorickou integraci.
Pochopení mé práce se významně změnilo během výcviku ve Feldenkraisově metodě. Každé dítě disponuje individuálními dovednostmi a možnostmi, svým vlastním potenciálem navzdory každodenním výzvám a obtížím. Můj přístup tedy není založen na posuzování toho, co dítě umí dobře nebo špatně, ale na nahrazování méně efektivních vzorců novými funkčními reakcemi a širším spektrem, kvalitou jednání.
Pracuji s dětmi skrze doteky rukou, následně začleňuji prvky do herních situací a denních aktivit. Děti a rodiče se učí novým možnostem, získávají zkušenosti a objevují další způsoby.
Miluji svou práci s dětmi, je to skutečně dar!
Ráda vás všechny poznám a těším se na setkávání v Brně 🙂
Se srdečným pozdravem
Beate

Cena: 65 / 1 lekce, celkem 5 lekcí, platba hotově nebo převodem

Harmonogram: denní časový rozpis bude vypsán po naplnění kapacity, výběr časů přes Google tabulky online nebo dohodou s účastníky

Místo konání: Brno, Údolní 73

Dotazy a přihlášení: