Stimulace pohybu Movement Lesson

Movement Lesson je alternativní přístup, který využívá jemného doteku skrze prostorové rotace, aby tělu dal impuls k učení a aktivaci funkčního pohybu.

Základním principem je tekutost těla – mnohovrstevnatá kvalita v propojení celého těla, krásně viditelná u novorozenců a miminek, která reaguje na gravitační pole v prostoru, nazvu to přeléváním nejmenších postřehnutelných a zároveň propojených částí těla svou vlastní váhou, která obsahuje potenciál kinetické energie a propojování různých částí naskrz k lepší organizaci, synchronizaci tělesných systémů. Tekutá kvalita má určitý charakteristický projev a reakce pro zdravý fyziologický vývoj, od kterého se odvíjí diagnostika u ohroženého vývoje nebo již projevující se patologie a následná manuálně doteková práce.

Metodu vytvořila autorka Michelle Turner z Arizony, USA, původně učitelka, která si prošla kurzy speciálně pedagogických terapií, výcvikem Anat Baniel Method (založené na principech Feldenkraisovy metody) až po kraniosakrální terapii, aby pomohla svému synovi.
Své poznatky, které Michelle objevila a používá, také prezentovala na mezinárodních neurovědeckých konferencích.

U Michelle jsem absolvoval úvodní víkendové semináře a následně čtyřdílný výcvik Movement Lesson praxe.